• Vízia školy:
      Rozvíjať osobnosť žiaka v jazykovej, športovej a technickej oblasti so zreteľom na tímového ducha a zdravé kritické myslenie.
    • Vážení rodičia.

Aj tento rok môžete svoje 2% z dane venovať našej škole.

Tlačivo na 2%.pdf

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
        • Carl Rogers
        • „Musíš pochopiť rozdiel medzi ľuďmi, ktorí sa s tebou rozprávajú v ich voľnom čase, a ľuďmi, ktorí si urobia voľný čas na to, aby sa s tebou mohli porozprávať.“
        • „Keby ľudia boli schopní navzájom si čítať myšlienky, vyhýbali by sa jeden druhému.“
        • Immanuel Kant
        • „Hore musí každý sám. Dole ti už všetci pomôžu.“
        • „Svet stráca svojich géniov. Július Caesar je mŕtvy, Shakespeare je mŕtvy, Napoleon je mŕtvy, Abraham Lincoln je mŕtvy a ani ja sa necítim najlepšie…“
        • Mark Twain
        • „Veľkí ľudia diskutujú o ideách, priemerní o udalostiach, a malí o iných ľuďoch.“
        • Charles de Gaulle
        • „Šťastie nie je niečo hotové. Pochádza z tvojich vlastných skutkov.“
        • Dalajláma
        • „Za dvadsať rokov budeš viac sklamaný z vecí, ktoré si neurobil, než z tých, ktoré si urobil.“
        • Mark Twain
        • „Život nepozná okamžité riešenia. Pozná len akúsi neochabujúcu silu. Je treba v ňu uveriť a riešenie sa dostaví samo.“
        • Antoine de Saint-Exupéry
        • „Odvaha nespočíva v slovách, spočíva vo voľbe.“
        • Antoine de Saint-Exupéry
        • „Genialita je 1% inšpirácie a 99% potu."
        • Thomas Alva Edison
        • „Nikdy sa nevysmievaj! Znetvorí ti to tvár a dušu.“
        • George Bernard Shaw
        • „Skutočný umelec sa nepredvádza - je.“
        • Josef Čapek

Piatok 19. 4. 2024